מאמרים

חובת האחדות בכל המחנה הציוני דתי בשעה כזאת

אם הציונות הדתית לא תסכים לאחד את כל הכוחות כולם למרות ההבדלים ביניהם, לא תישאר לנו ברירה אלא לפרסם פסק הלכה האוסר בתכלית להצביע עבור מפלגה ציונית דתית
הרב ד"ר אליהו זייני 22.12.19 10:36  כ"ד בכסלו תשפ
 
צביעות וחילוניות בציונות הדתית
הפור ככל הנראה נפל נצטרך לדבר על ציונות דתית בלשון עבר. התהליך לא החל כיום הוא החל אט אט מאז פטירתו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל שהיה משמש אחרון מגדלי האור של צבור הציונות הדתית עלתה על במת ההיסטוריה עם הקמת המזרחי על ידי הרב ריינס זצ"ל, אותו ענק בתורה – וכאשר אני כותב ענק בתורה, כוונתי אך ורק לענק בתלמוד ופוסקים, ומתוך כך בהנהגת העם, לא ענק בחיפוש בפרויקט השו"ת, בשליחת אימיילים ווטסאפים ושאר אביזרי התועבות הדיגיטליות. הוא לא הצמיח זאת על קרקע בור, אלא נכנס לתלמי קודמיו הרב יהודה אלקלעי, הרב צבי קאלישר, הרב אליהו גוטמאכר זכר כולם לברכה, והוא גם מצא תמיכה גדולה ברב האדר"ת, בנצי"ב מוולוז'ין ועוד רבים זצוק"ל.

הערכים: תחיית עמנו על אדמת קודשו
כל אלה יחדיו חשבו רק על טובת עם ישראל באשר הוא עם ה'. הם לא הסתפקו בחיפוש מקלט לנדכאים מעמנו, הם שאפו לגדולות: לתחיית עמנו על אדמת קודשו כהגשמת חזון נביאינו (דקדוקי עניות של הבחנות ביניהן ישארו שעשוע למנסחי מאמרים פסידו-מדעיים המעניינים משועממים בגמלאות). הם חינכו דורות לראות בגאולת ישראל שאיפה עילאית שלמענה מקריבים הרבה, גם מוותרים הרבה למען אחדות הכוחות, המגמות, וכמובן גם אחדות כל אוהבי ציון אף אם לא נמנו על חובבי ציון. הכנס הציוני השישי משמש עד להקרבה זו למרות קביעתו ש'הציונות דבר אין לה עם הדת' שהרב קוק קראה 'אמירה מחפירה' ו'ארס נחש והכחשה עצמית נוראה' היא טומנת.
והציונות הדתית בהנהגתם של אותם גדולים צעדה צעדים רבים עם כל חלק העם בשם המטרה הקדושה של בניין האומה על אדמת הקודש, והכל תוך מאמצים אדירים לשמר את גחלת הקודש הנרמסת בכל צעד ושעל על ידי מנהיגי הציונות החילונית שרמסו כל קודש בדרכם. הדברים המשיכו באופן זה עד ראשית ימי המדינה בהנהגתו של הרב מיימון זצ"ל.

המפלגה עברה לידיים של עמי ארצות
אבל לאחר פטירתו עברה המפלגה הציונות הדתית לידיים של עמי הארצות שחשבו שהם שולטים בהבנת ההנהגה האלהית טוב יותר מכל תלמיד חכם. אבל קומתו האדירה של הראי"ה קוק זצ"ל עדיין עוררה בהם מעט יראת קודש, וצל דמותו הענקית של בנו הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל הרתיעה מעט.
אבל מאז פטירת זה האחרון, ירדה הציונות הדתית מדחי אל דחי. התעלמה מהתורה ומחכמיה בגאון, הפכה למגדרית כדי לצבוע את עצמה בצבע קלוש של זיקה לקודש. כמה תקציבים לישיבות כדי לסתום את הפה לרבני ישיבות וגם כדי לאיים עליהם, כי היא דאגה שישאר הדבר בלתי מקובע בתקציב הממשלתי כדי שיוכלו לאיים על הרבנים בכל עת ובכל שעה. ואט אט גם הערכים הלאומים המקודשים בעיני המפד"ל חוללו. בין היתר בשנת 1997 בכירים במפד"ל איפשרו למר נתניהו למסור את חברון למחבלים הפלסטינאים (אוסלו ב)! ומרגע זה והלאה אף ארץ ישראל חדלה להוות קודש שעליו מוסרים את הנפש בעיני אותם פוליטיקאים כביכול ציונים דתיים!

היכן אהבת ישראל?!
ועתה הציונות הדתית, לאחר שרמסה את הרבנים, את ארץ ישראל, הגיעה לרמיסת עם ישראל. למה הכוונה? ובכן, הימין השואף להגן על דברים מקודשים בעיני עמנו לדורותיו, הפסיד את הבחירות האחרונות בין היתר מפאת הפילוג הנורא, העויינות לדבקות בתורה, והסירוב לקבל לתוך שורותיו את 'עוצמה יהודית'. 84,000 קולות של 'עוצמה יהודית' מחוץ ליותר מ-140,000 של ה'ימין החדש' נזרקו לפח אשפה בגלל השנאה של פסידו דתיים למפלגה שחרטה על דגלה רק כמה מדברי התלמוד, הרמב"ם ושאר גדולי ישראל!!
ומנהיגי האספסוף הדתי הציוני הזה מכנים אותם 'חבורה', 'גזענים'! לא הפריע להם לא חילוניים ואף לא חוקה המאפשרת הכנסת כל גוי לתוך הבית היהודי, ולא רק דרוזים, אבל יהודים קצת יותר נאמנים לעקרונות ההלכה הם שונאים שנאת מוות! אחד מהם בעקבות ההסכם עם הבית היהודי משווע לבית יהודי, כאשר יש לו בית כזה באיזור סדום הודות לקרבה משפחתית!
ואח"כ אותם פסידו ציונים דתיים מדברים על אהבה אחווה ורעות לכל יהודי בשם משנתו של הראי"ה קוק! אינני חבר ב'עוצמה יהודית', אבל אם השנאה אליה איננה רקבון רוחני דתי, אם איננה נטישה מוחלטת של דרכי גדולי המייסדים, אם איננה זו צביעות ושקרנות בריש גלי, כי אז אינני יודע מהו עיוות.

נאסור על הצבעה למפלגה מפוצלת
שלושת ערכי הציונות הדתית 'עם ישראל, ארץ ישראל, תורת ישראל' נרמסים תחת פרסות תרבות החזיר מיער! לא מפריע להם לשבת בממשלה אחת עם אבות הטומאה של אוסלו הדתיים והחילוניים שבהם, עם ליברמן אחוז שנאה מטורפת, ועם כל מיני נגועי מחלות רוחניות אחרות שבעמנו, אבל עם דתיים יותר לאומניים הם אינם מוכנים! היכן אהבת ישראל?! היכן דאגה לכלל ישראל?!
מעולם הציונות הדתית השורשית לא ראתה עצמה מגדרית, אלא כלל ישראלית! אם הציונות הדתית לא תעצור באופן מיידי את ה'התנתקות' מערכי מייסדיה היא חותמת על עצמה גזר דין מוות. יש שאינם מהססים כיום להתנפל על הבית היהודי בגלל שחתם הסכם עם 'עוצמה יהודית'. ובכן לאור שנאה זו, אני מודיע קבל עם ועדה שאם הציונות הדתית לא תסכים לאחד את כל הכוחות כולן למרות ההבדלים ביניהן (כולל 'נועם' ועוד), לא תישאר לנו ברירה אלא לפרסם פסק הלכה האוסר בתכלית להצביע עבור מפלגה ציונית דתית. ומרגע זה כמעט כל מפלגה, אף אם היא חילונית גמורה, תהיה עדיפה על הציונות הדתית שתישאר מחוץ לכנסת לדיראון עולם.