מאגר תורני

שואל ומשיב שאלות אחרונות

תשלום על הדפסת ספרים ולא נתן לי הכמות הנדרשת

כ' אב התשפ"א

ש הזמנתי 350 ספרים להדפסה ושלמתי את הספרים. בסוף נתן לי רק 320 ספרים. אבל שלמתי בשביל כמות של 350 לא 320 . אהם הוא צריך להחזיר לי ההפרש אל ה25 נשארים ?

לתשובה

קבורה בארץ

י"א אב התשפ"א

ש שלום, סבתא שלי נפתרה ונקברה לפני 22 שנה ברוסיה, בבית קברות מעורב, לא לפי מסורת היהודית - כלומר בארון קבורה וגם לא באדמה - אלא במין בור מצופה בבטון, שבנו במיוחד עבור הקבורה שלה ושל אחיה… היום, כל המשפחה גרה בישראל, ואין מי שיכול לטפל בקבר. הוא במצב רע, הגשמים ארסו את המקום ויש צורך לעשות משהו עם הקבר. השאלה האם ניתן לעביר את הקבר לישראל ולקבור אותה פה, לפי ההלכה, באדמה. ומה ההלכה אומרת לגבי המקרים כאלו?

לתשובה

אודות הספרים של ר"א בן אמוזג

י"א אב התשפ"א

ש לרב זייני שלום. א: הספר "מבוא לתורה שבעל פה" והספר "מסורת והיא תורה שבעל פה" הוא אותו ספר? ב: יש תכנית להוציא את הספר "אם למקרא"? אם כן, למתי לצפות? תודה.

לתשובה

הגות מאמרים נוספים

דרשה ביום כיפור שנת תשפא בישיבה וקהילת אור וישועה חיפה

הרב א"ר זייני שליט"א

"זמן רב חיכיתי. בפרט בשבועות האחרונים, בהם הופצצנו מכל עבר באזהרות, בדאגות ובהגבלות, מצד רופאים, רבנים, מנהיגים פוליטיים ואחרים מכל הסוגים. "

למאמר המלא

חומש הראיה לפרשת נצבים וילך

הרב אבנר ירמיהו חזות יצ"ו

"מצות התשובה לא נפלאת היא ולא רחוקה. איך נוכל לקבל על עצמנו משהו לעתיד? התשובה קלה ואפשרית בזכות אהבת ד' אותנו. "

למאמר המלא

הלכה מאמרים נוספים

מניין מרפסות וחצירות בצל הקורונה

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"בעקבות המצב, האם אפשר לקיים מנייני חצירות ומרפסות? האם אפשר להצטרף למניין דרך תוכנות שידור?  "

למאמר המלא

תשובה לשואל בימים אלו

הרב א"ר זייני שליט"א

"מה מוטל עלינו בימים אלה? ואיך להמיר את הימים האלה למקור של ברכה?"

למאמר המלא

אקטואליה מאמרים נוספים

הבוגדנות הפוליטית במדינת ישראל

י"ט אב התשפ"א

"לפני מספר שעות חכי"ם ממפלגת 'ימינה' ביחד עם מפלגה חסרת כל תקוה בשם 'תקוה', המתיימרים כולם להיות 'ימניים' (לא כל כך ברור אצלנו במה ימניים הם ימניים!), ובראשם כאלה המתיימרים להיות דתיים, הצביעו נגד החלת רבונות ישראל על יהודה ושומרון אחרי אלפיים שנות גלות וגירוש מיהודה ושומרון!! בושה וחרפה!!! לאלו שאינם מעיזים לבטא קשר מחייב עם התורה וההלכה אין אני..."

למאמר המלא  

מה בין העם ובין מנהיגותו?

י"ז תמוז התשפ"א

"ביום מיוחד זה של י"ז בתמוז, בו הובקעה חומת ירושלים, מן הראוי לתאר את העובר על עמנו במדינתנו כעת. אני רואה את רובו של עמנו מלא כוונות טובות, מחשבות טובות, שאיפות טובות, מלא מסירות נפש להגנת המדינה, מלא רוח של חסד ורחמים - ואיך לא אראה זה כאשר בנדיבות נפלאה ומרשימה תרמו לישיבתנו, קרובים ורחוקים, ברכת ה' על כולם - ומאידך מנהיגות לאומית ובטחונית לוקה בחסר כמעט..."

למאמר המלא