מאגר תורני

שואל ומשיב שאלות אחרונות

הוספת שם

ט"ז אדר התשפ"ג

ש שלום כבוד הרב, קוראים לי בר אני זקוקה להוספת שם לבריאות הגוף והנפש ולפתיחת מזל. רב הציע לי להוסיף את השם "שירה". מה אתה אומר לגבי השם הזה האם כדאי להוסיף אותו? או שיש שם יותר טוב לבריאות ומזל? תודה ויום טוב.

לתשובה

שיטת הלימוד בישיבתכם

ו' חשון התשפ"ג

ש שלום לכבוד הרב. שאלתי היא האם שיטת לימוד הגמרא אצלכם בישיבה קשורה לשיטת לימוד הגמרא בישיבת כסא רחמים של הגאון הרב מאזוז שליט"א? אם לא מה ההבדלים?

לתשובה

אבלות

ו' חשון התשפ"ג

ש שלום אמי ז"ל נפטרה בי"ט באדר א' מתי אזכרה 11 חודש ומתי השנה

לתשובה

הגות מאמרים נוספים

נצחון שלא הושלם

הרב א"ר זייני שליט"א

"זקוקים אנו להבין כיום מה הביא עימות זה בין ישראל ויוון, מה היתה מטרתו בעיני ה', ומה נשאר עוד לעשות משום שמאבק איתנים זה תם ורחוק הוא מלהיות נשלם. "

למאמר המלא

בין קראות לאוטיזם רוחני

הרב א"ר זייני שליט"א

"נשמעות בעת האחרונה קריאות ההולכות וגוברות המזמינות את הצבור לשוב ללימוד תורה על פי הפשט, כאילו קריאות אלה לא נשמעו כבר יותר מדי פעמים על ידי חוגים פרובלמטיים כצדוקים, הקראים ועוד. מה מקומו של..."

למאמר המלא

הלכה מאמרים נוספים

מניין מרפסות וחצירות בצל הקורונה

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"בעקבות המצב, האם אפשר לקיים מנייני חצירות ומרפסות? האם אפשר להצטרף למניין דרך תוכנות שידור?  "

למאמר המלא

תשובה לשואל בימים אלו

הרב א"ר זייני שליט"א

"מה מוטל עלינו בימים אלה? ואיך להמיר את הימים האלה למקור של ברכה?"

למאמר המלא

אקטואליה מאמרים נוספים

העדר מוסר לאומי

י' ניסן התשפ"ב

"לכאורה היה מקום לשבח את השרה איילת שקד מ'ימינה' על שהחליטה לגנות את דברי עודה, בפרט במציאות הישראלית הנוכחית ההופכת כל חולשה, ואף כל פשע, לנורמליות. מאידך, הנורא ביותר מתגלה בתגובתה זו מצד אישיות החברה במפלגה המתיימרת להיות דתייה (אפילו אם רק דתייה-לייטית לייטית). קם אדם המתיימר להיות אזרח, ולא רק, אלא אפילו חבר באסיפה הלאומית של עם, והוא מרשה לעצמו קבל עם..."

למאמר המלא  

הפיגור האינטלקטואלי במציאות הישראלית

כ"ז אדר ב' התשפ"ב

"יום ד' כ"ז באדר שני התשפ"ב באר שבע, חדרה ועתה בני ברק! דם יהודי נשפך לארץ כמים בימים אלה, פוגרומיסטים ערבים פועלים בחופש מוחלט במדינת ישראל כמו בגלות ממש, ומה מוצא מר נפתלי בנט לומר הבוקר? כצפוי בדורנו, עוד אחת האימרות המטופשות ביותר שאנו יותר מדי רגילים לשמוע בארצנו, והיא: 'אני מחזק את ידיהם של האזרחים ושל השוטרים שירו במחבלים בזירות שונות',..."

למאמר המלא