מאמרים

הצביעות ומקור הפשע

נפל דבר בעולם, המעצמה הגדולה הנשלטת על ידי אובמה, איש שלא הסתיר כבר לפני בחירתו הראשונה את עויינותו למדינת ישראל (בהיותו עו"ד עדיין, הוא כינה את מדינת ישראל 'המורסא של מדיניות הפנטגון במזרה"ת') כרת ברית עם הסטן הטהראני, מממן הטרור העולמי.

אישית אינני מופתע בכלל שרוח עבדותית פוסט-מודרנית שאחזה בארה"ב הובילה להרס כל הערכים ולטשטוש ההבדלים בין טוב לרע, בין אמת ושקר. ויש בי עוד פחות תמיהה לאור העובדה שהמנצח על ה'תזמורת' החורקת הזו והזועקת שאין עוד מקום למלחמות כדי לפתור בעיות בין לאומיות, הוא נכד לשני משומדים יהודיים, כהנים שהעדיפו את הקרי במקום קדושת אבותיהם הכהנים. ובכן מדוע כל זה קורה לנו?

מחובתי כרב לומר לאחינו בני ישראל כולם, לאלו המוכנים להטות אוזנם לתוכחה, ועוד יותר לאלו שאינם מעוניינים לשמוע את הסיבות הרוחניות והערכיות שהוליכו בהכרח למדרון זה בו עלול להתדרדר כל המזה"ת, ואולי כל העולם כולו, אולי חלקם ישובו מדרכם הרעה, על אף שלצפות זאת מהיהודים קשי עורף היא הרבה פעמים בבחינת תקוות שווא. משום מה, מיטב שכלם שוכן בתחושות בטן, ולכן אינו מצליח להתרומם למדרגת חשיבה הגיונית.

באיזה שהוא מין רוח הקודש, בחר העיתון מעריב היום ככותרת ראשית בעקבות 'הסכם מינכן' חדש זה, את הכותרת הבאה: 'מזרח תיכון חדש'!! אמנם לקשור בין עיתונאי ובין רוח הקודש הוא בבחינת אבסורד שאין כמותו, אך הפעם אין ספק שרוח קודש מסויימת שרתה על הבוחר כותרת זו. ואל נתפלא על כך: גם אתונו של בלעם זכתה לרוח כזו, אז זה יכול לקרות גם לעיתונאי. אכן מז"ת חדש לפנינו, אך לא במובן שחשב עיתונאי זה.

מי שהגה את הרעיון המטורף של מז"ת חדש', ומי ששאף להגשימו בכל מחיר, איננו אובמה ואף לא קרי, אלא גדול 'הפוגעים' במדינת ישראל: שמעון פרס! במגלומנייה כרונית פתולוגית, הוא וחבריו לא נתנו לשום עובדה לבלבל אותם, לא פיגועים, לא אוטובוסים המתפוצצים, לא בתי קפה הנהפכים למלכודות אש, ושום אחד מנחלי הדם שגאו וזרמו בעוצמה לא הצליח לרכך את לב האבן שבבשרם. מול הגופות המרוסקות, מול האבל האינסופי של המשפחות, הם העלו את הקרבנות למדרגה עליונה של 'קרבנות השלום'! וכל אלה (דרך אגב: כמוני) שהתנגדו לתבוסתנות ולבוגדנות זו נוסח נגדם כתב אישום של 'אוייבי השלום'!

ועם מי הם הובילו את ישראל לחתום הסכם ויתורים וכניעה? עם אוייבי ישראל הגדולים דאז: עראפת יש"ו וחבר מרעיו, ראשי הטרור העולמי, שחתרו כל העת להשמדת ישראל. אז באיזו מין חוצפה מעיז ראש ממשלת ישראל מר ביבי נתניהו להאשים את אובמה בכריתת ברית עם ראשי הטרור העולמי החותרים להשמדתנו?! הלא שמעון פרס וכל ראשי מדינת ישראל הם שהראו לעולם את הדרך הנלוזה הזו, המחפירה, ההורסת כל!

היום, עשר שנים בדיוק לאחר גירוש אכזרי מחבלי ארץ קודשנו, גוש קטיף, ע"י שרון ראש ממשלת ישראל, תוך שימוש בצבא 'הגנה' לישראל כדי למסור חבלי מולדת למדינת חמאס, ראוי להזמין את כולם לראות מי הראה לעולם כולו את הדרך הנפשעת הזו להיכנע בפני הטרור והרע, להעניק לו גושפנקא מדינית לאומית ובין לאומית, לבסס את מעמדו בעולם כולו אם לא מנהיגי מדינת ישראל עצמם! ומהיכן באה הצביעות הזו והנבזות הזו להתנפל על אובמה שאיננו אלא תלמיד נאמן לשיטה כולה בשם 'השלום' והפסקת המלחמות?!

ושלא יעיז ראש ממשלתנו כיום לטעון שלא היה שותף למעל הזה. הלא בעבר הרחוק כבר הודיע שלא יכיר בהסכמי אוסלו, ולאחר בחירתו שכח מהצהרותיו אלה. מי רודף, זה כבר שנים, אחרי ה'קצב' ממעלות אבו מאזן יש"ו, רוצח ה-23 נערות צעירות במעלות?! וגרוע מכך: הוא ראש ממשלת ישראל הראשון שהעיז להצהיר על הכרה במדינה (טרור) פלסטינאית באוניברסיטת בר אילן, ואף חזר על כך לפני ימים מספר. מי נתן להם שדה תעופה בעזה, ומי מתכוון לבנות להם נמל בעזה? הוא וממשלתו. מי בונה לטרוריסטים פלסטינאים ערים חדשות (על יד רמאללה ועוד) אם לא הוא וממשלתו?! מי הכריז לא מאוחר משלשום שלא תהיה בנייה ביהודה ושומרון, קרי, שהוא מודיע על מוכנתו לוותר על חלקי אדמת מולדת כדי לתת אותם לטרור השופך דמים כבר למעלה ממאה ושלושים שנה?! ומי מאפשר למערכת המשפט להעמיד בדין גבורי חיל באשמת פגיעה ב'חפים משפע' צמאי דם המוכנים לפוצץ גם 'מרפאה' כדי שדם יהודי יהיה ניגר על הארץ ללא הפסק ח"ו?!

ואולי תאמרו שהם משוכנעים שזו טובת מדינת ישראל? ובכן, זה בדיוק מה שטוען אובמה, שהוא חושב שהסכם זה הוא טובת כל העולם כולו! ומה אתם מלינים עליו?! אתם חינכתם אותו, אתם סללתם לו דרך נוראה ומזעזעת זו, שהיא כל כולה בבואה אומללה ומצערת של התנהגותכם אתם!

כבר בעבר זכיתם להאיר את עיניי בנוגע למשמעות המדוייקת של אחד ממאמרי רבותינו ז"ל. הלא כאשר רבותינו בתלמוד רוצים לציין שעמנו נוצח על ידי אוייביו, הם משתמשים בביטוי: 'ישראל נצחו את עצמם'. וכל אחד מלומדי דבריהם מבין שמדובר במטבע לשון בבחינת 'לשון סגי נהור'.

אך מכם הבנתי שהכוונה יותר עמוקה, והיא: אין שום אוייב יכול לגבור עלינו, אלא אם כן אנו, במו ידינו, מכינים עבורו את הדרוש כדי לנצח אותנו. לכן, כל תבוסה שלנו היא בבחינת 'ישראל שניצחו את עצמם'. בימי בין המיצרים אלה, אולי הגיעה סוף סוף העת בו יפקחו עינינו, ונתחיל להבין שרק הסתכלות אמונית תורנית היא זו שיש בכוחה לחלץ אותנו מהתסבוכת המזרח תיכונית. כשאויבינו יבחינו שבאמונה שלמה בה' אנו בוטחים, ובשמה אנו דוגלים בזכותנו על ארצנו, במולדתנו ובערכינו, אז ורק אז, ירפו מאתנו, כי גם בזה הם מבינים יותר מרבים בתוכנו שבאמונה טמון סוד הכח.