אקטואליה

ישראל והעמים בסוכות

י"א תשרי התשע"ז

זכינו להבהרת המשמעות הנכונה של סוכות הודות להחלטת אונסקו

כל שנה לקראת חג הסוכות מתחדש ה'פסטיבל' של הצגת סוכות כחג של עבודת ישראל למען האומות, עבודה שלדעת חסרי הבנה אמיתית בתורה, מגולם בהקרבת שבעים הפרים, במקום להגיד מה שהיה תמיד שגור בפי רבותינו, והוא, ששבעים פרים אלה באים להציל את ישראל מנזקי העמים ('שלא יִצַדה העולם').
עדות לפרשנותם של חז"ל לאמת הזו, אנו זוכים כמעט כל שנה - לפחות מי שטורח לקרא את מפת ההיסטוריה נכונה. אך השנה זכינו בתחום זה להוכחה כפולה: יונסקו החליט היום, מחרת יום הכיפורים, שהכותל המערבי והר הבית הם אתרים קדושים מוסלמים!!! הצדקה בין לאומית לפוגרום תרפ"ט!! ואיזו 'מתנה' וברכה היא זו לכל אלה האוסרים לעם ישראל לעלות להר הבית! אני משער שיהיו עוד כאלה שימצאו טעמים שבסוד כדי להצדיק החלטה כזו!
ועוד עדות: אובמה שוקל (לפי דיווחים מסויימים) לאפשר הצבעה על מדינה פלסטינאית באו"ם!!
אם אחרי כל זה לא יפקחו עיניים, נצטרך להפנות כל עיוור להתפתחויות הבין לאומיות לדברי הנביא!!   

לאחר שכתבתי את הנ"ל במהלך הלילה, ראיתי הבוקר ש'מעריב' בוחר ככותרת מרעישה 'חרפת אונסק"ו'! לא רבותיי! זה חרפת מעריב עצמו ועוד רבים במדינתנו! החרפה היא זו של כל החוגים שמאז 67 צועקים שיהודה ושומרון אינם שייכים לנו, אלא לערבים! זו החרפה של מערכת משפט המפנה יהודים מעמונה, מחברון, מירושלים העתיקה מגוש קטיף ועוד ועוד באמתלא שזה 'שייך לערבים', וזו החרפה של ממשלות שנכנעות לכך וכ"ש אלה המעודדות התנהגות כזו! ובאמת זו השערורייה שרבים במדינתנו מעיזים בחוצפה שאין כדוגמתה לפסול מה שהגויים אומרים כאשר הם הראשונים שלימדו לגויים להתייחס כך! האם יש להזכיר שכאשר הקב"ה עשה לנו חסד שברחו הערבים מיו"ש ב-67, שלחו משה דיין ועוזי נרקיס אוטובוסים להחזיר אותם לאדמות שאבותיהם גזלו ועשקו מאבותינו,מעמנו ומלאומנו. לפחות עוזי נרקיס כמה חודשים לפני הסתלקותו הודה שזו הייתה טעות נוראה. אבל חלקים עצומים בחברה מוכנים ללחום בעד 'מדינה פלסטינאית', אז מה להם להלעיז על אונסק"ו?!?