אקטואליה

בושה להתנהגות של המנהיגות

ד' אב התשע"ח

חוסר ישרות משווע ואכזריות עטופה בסדין משי

שני אירועים מצערים שאין כדוגמתם אתמול:
הא': הרמטכ"ל מסרב לקיים את דרישות הקבינט מטעמים הנובעים ממצפונו האישי! האם זכור לכם שכאשר חיילים דתיים סירבו לקיים הוראות של הצבא מטעמים של מצפון אישי, איך הדברים נגמרו? האם זכור לכם איזה צעקות נשמעו בכל הארץ? האם זכור לכם איזה גידופים שמענו ועדיין אנו שומעים עד היום נגד רבני ישראל שסירבו לתת לתלמידיהם לפנות יישובים על מנת לתת אותם לאוייבי ישראל, ועוד ועוד?! אז כנראה מה שאסור לרבנים וליהודים יראי שמיים מותר למטה הכללי!!
ועם כל זה לא דברתי על כך שאין איש הפוצה פה נגד תופעה מקוממת זו הגורמת שמפקדי צבא הם המחליטים מה מותר לעשות מבחינה מוסרית, ולא הממשלה הממונה עליהם!? שומו שמיים על זאת! ועוד: אם הרמטכ"ל חושב שתגובות מסויימות אינן מוסריות, מחובתו למצא דרכים אחרות לפתרון סבל אחינו, ואם אין הוי אומר שמוסרם אינו יהודי, אלא נוצרי ברור!
הב': חוגגו בעיתונות הבוקר את הניצחון על שר החקלאות באשר הצליחו למנוע 'סבל' מבהמות בנסיעתן לארץ הקודש! כנראה שלצליינים מכובדים כאלה מגיע יחס טוב והגון יותר! ובכן, במקביל מסרבים לדאוג לסבל אנשי עוטף עזה מטעמים 'של מצפון'! כנראה שלבהמות יש זכויות ומעלות יתר, מוסריות, רגשיות ואחרות יותר מעל אחינו שבעוטף עזה!
מזל שאנו בשלושת השבועות, כדי להכיר שלמרות נסי ה' שהעניקו לנו מדינה בחזרה אחרי אלפיים שנה, יש עדיין די והותר סיבות להתאבל על הטפשות הכרונית האוחזת בחלקים של הצבור.
שה' ירחם עלינו ועליהם!

ושכחתי לציין איך הקב"ה מנהיג עולמו: השר בנט הוא זה שתמך (לא לבד) ברמטכ"ל בשעה שהחליט לבטל את התודעה היהודית בצה"ל, עד שהושפל בצורה מחפירה הרבצ"ר הרב וייס יצ"ו. עתה ביטול תודעה זו חוזר עליו כבומרנג בדיוק בנקודה בה תודעה זו הייתה מביאה לצה"ל, קרי, חיזוק הרוח הקרבית הטהורה של ישראל מתוך דבר ה'.