אקטואליה

חיסולו של ה'תליין' מטהראן

י"ב אייר התשפ"ד

ברוך ה' המראה לנו נפלאות מעשיו להגנה על עמו, ומגלה מידה כנגד מידה.

יום שני י"ב באייר
במלחמה הקשה שמנהל עמנו כעת, אנו עדים לשתי תופעות מנוגדות זו לזו. אחת: מספר הקרבנות שהלך וגדל מראשיתה ועד אתמול, והכאב עצום על כל אבידה, על כל צער, על כל קרבן מכל סוג ועל הפצועים פצעים נוראים שהפכו אותם לנכים ומוגבלים לכל חייהם, דוקא מפאת מסירות נפשם העילאית. השנייה: רצף של ניסי שמיים בלתי פוסקים החל מניסים בקרבות שאלפי חיילים יכולים להעיד עליהם, עובר דרך התקפת אירן שלא הצליחה לפגוע ולו ביהודי אחד בהפגזתה את עמנו מדינתנו במוצ"ש פרשת תזריע אפשר לומר ערב פסח והנה שחלפו 36 יום והקב"ה מגיב להראות ידו הנטויה נגד שונאי עמו. באותה הפגזה לפני כחודש הכל התבצע באוויר, ועתה הקב"ה הפיל את הפרעה המודרני באוויר. ביציאת מצרים המכה הראשונה היתה דם על הנילוס דוקא משום ש "כל הבן הילוד היאורה" השליכוהו, כך היום באופן דומה לחלוטין הכה ה' את הפרעה העמלקי (אל לנו לשכוח שהמן העמלקי היה פרסי גם כן!) המודרני הזה באוויר בגלל שהתקפתו הישירה הראשונה עלינו היתה באוויר, ומידה כנגד מידה עשה ה' והכה אותו באוויר. כן יאבדו כל אוייביך ה', ויה"ר שכמו שמכת הדם היתה רק המכה הראשונה על מצרים, כך עתה המכה על ה'תליין' מטהראן וחבר מרעיו יש"ו היא רק הראשונה עליהם (בימינו אין עצים גבוהים חמשים אמה כבזמן המן, אבל יש הרים גבוהים יותר מחמשים אמה לתלות תליינים!!), ותבאונה עוד תשע מכות אחרות על עמלק מודרני זה.

אחרי שפירסמתי את הדברים הנ"ל כתב לי אחד מחברי קהילתנו את הדברים הבאים: 
המסוק שהתרסק, התרסק על העצים , כך שכל הנוסעים בו "נתלו" בזמן ההתרסקות על העצים. היו איתו במסוק בדיוק 10 אנשים בנוסף אליו, וכך נתלו שוב המן ועשרת בניו. 
ויהי רצון שיתקיים הפסוק במלואו:" אִ֣ם מִזֶּ֣רַע הַיְּהוּדִ֡ים מׇרְדֳּכַ֞י אֲשֶׁר֩ הַחִלּ֨וֹתָ לִנְפֹּ֤ל לְפָנָיו֙ לֹא־תוּכַ֣ל ל֔וֹ כִּֽי־נָפ֥וֹל תִּפּ֖וֹל לְפָנָֽיו", עד כאן.'
אם אכן כך פני הדברים, אין זה אלא מחזק עוד יותר את הרעיון שהבעתי לעיל.