אקטואליה

טעות חמורה וגורלית

ח' ניסן התשע"ט

כבוד השרה (עדיין) איילת שקד הפגועה ופצועה (ובצדק) מההרפתקא המסוכנת והמאד לא מכובדת שנפתלי בנט סחב אותה לתוכה, הרפתקא שלא הסתיימה כפי שהם חשבו, מגיעה עתה לשלב של הסקת מסקנות (עיין בערוץ 7), וקובעת שמה שקרה להם מראה שהצעירים אינם רוצים 'מפלגות מגדריות'. קודם כל זו טעות נוראה, משום שכל המפלגות (חרדים, כחול לבן, מרץ ועוד) הינן מפלגות מגדריות. היחידה שאינה כ"כ מגדרית היא אולי דוקא הליכוד, וכמובן המצביעים של 'ימין החדש'.
לגבי 'הימין החדש' אין פלא מדובר או בדתיים שהצד הדתי אצלם אינו עומד במרכז חייהם (הם אנטי 'חרדלניקים' וגם לא מסתירים זאת, קרי מתנגדים לבסיס הגישה האמונית שכל הקשור לעמנו חייב להיות יוצא מתוך ראייה של קודש) או במסורתיים שעדיין לא הגיעו להחלטה לאמץ חיים דתיים שלמים, אך יש להם הערכה וכבוד לתורה. לגבי אנשים כאלה, אין ספק שדבר מה מגדרי רחוק מלהיות בראש מאוייהם, אבל אין זה עדיין מוכיח שהם צודקים. בחירות הן קביעת מנהיגות לעם ה', ומנהיגות לעם ה' חייבת להיות מגדרית (תוך דאגה לכלל העם).
ויש כמובן מסה גדולה של ציונים דתיים רבים מאד שהצביעו בעד הליכוד, אך לא בגלל שאינם רוצים מגדריות, אלא דוקא בגלל אהבתם לארץ ישראל ולתורה, וראו בתמיכה בממשלת ימין ואף בראש הממשלה חובת דתית אמונית! העובדה שהליכוד יודע ל'נצל' קולות אלה מבלי לתת להם כל תגמול על זה (אפילו קצין דתי אחד במטכ"ל הם לא מצליחים להביא גם כששר הבטחון הוא ראש הממשלה!), וכל זה לא הצליח עדיין לפקוח את עיניהם ולהביא אותם לדרוש את המגיע להם ולציבור כולו. כל זה נובע מכך שאנשים טובים יודעים לתת ואינם יודעים לבקש, ולכן מוצאים את עצמם מנוצלים.
דוקא הפוך, בחירות אלה הוכיחו שרוב העם תמך רק במפלגות שהיו קשורות לרבנים, ואם כן לתורה ולקודש ולחשיבותה של ארץ ה', וכל אלה שהתעלמו מרבנים או דחו אותם בשתי ידיים (כגון נפתלי בנט שהחליט לנתק קשר אתם) נכשלו (ואף אם ספירה חוזרת תשנה את התוצאות, המצב הנוכחי של אי וודאות מהווה כבר שיעור מאלף). למרות כל זאת, צר לנו עליהם כי יש להם זכויות והיו יכולים לצבור עוד זכויות. אבל אין ספק שמעט ענווה הייתה מסייעת בידם מאד. 
שבוע טוב, חודש מבורך וחג שמח,