י"ח אייר התשע"ט

שאלה: התבטאות הרב כלפי אתר סרוגים

שלום וברכה כבוד הרב לג בעומר שמח.
קראתי את מאמרו האחרון הרב באתר הישיבה היוצא נגד שני פרסומים של אתרים דתיים לאומיים. למען האמת חיפשתי את המאמרים המקוריים עליהם הרב כתב ולא מצאתי אותם, אינני קורא באתרים אלו באופן קבוע.
בכל אופן שורה אחת שהרב כתב גרמה לי קצת לבלבול.
הרב כתב: "ועתה לאתר היותר קרוב ללבנו: 'סרוגים'"
לא הבנתי למה הרב כתב זאת לאחר שאתר זה הוא נגד מה שהרב מייצג כתפיסה הקרובה לזו של הרב טאו. אתר זה הננו צהובון דתי, נותן במה לכל מי שרוצה להעלות דעה ולא משנה מהי, התגובות מבישות ולא מסוננות על ידי גורם כלשהוא על אף שכתוב לא לשלוח דברי לשון הרע והסתה, כאשר המגיבים מזלזלים ברבנים.
האתר מפרסם גם דברים הקורים בטלוויזיה וקולנוע כאילו זאת דרכה של הציונות הדתית ולא חולשה של חלק מהציבור הזה, ובכך יוצרים שם שלילי על כל הציונות הדתית- שדבר אין לה עם הדת ועם הוראות הרבנים.

לאור כל זאת אשמח אם הרב יסביר את דבריו. תודה

תשובה:

לכ' ש' היקר הי"ו
שלום רב,
קודם כל אתה מפתיע אותי באומרך שאתר סרוגים הוא צהובון. נא הואיל להראות לי אתר שאינו צהובון! אין לך כמעט אתר אחד שאינו חי וקיים מלשון הרע ומזנות. תועבה רודפת תועבה באתרי העיתונים הגדולים של מדינתנו, הכפשות, הוצאת דיבה נוראה, פורנוגרפיה (וגם לא מעט אתרים דתיים במסווה של בעיות רפואה, חינוך מיני, טהרת המשפחה וכדו' אינם טומנים את ידם בצלחת). אז אין לי זמן לרדת להבחנות בין אתר לאתר. וכמעט הכל בעיניי ביצה לא נעימה.
אבל גדולה מזו, לא לאתרים אני מגיב ומתכוון להגב, אלא לרעיונות הזקוקים להתייחסות או לתגובה. ולא האתר אני מתכוון לנסות לתקן, אלא האנשים הקרובים לקהילה או קרובים ברוחם אל החינוך ואל הערכים שאנו מנסים להנחיל. ומדוע הבחנתי בין סרוגים לערוץ 7, מפאת כמה אנשים יקרים שעובדים שם ושסייעו לי לפרסם דברים שבעיניי היו חשובים להישמע, מה שערוץ 7 לא הסכים לעשות לעיתים. ועוד סיבות רבות שהשתיקה טובה להם.
לכן לגבי ערוץ 7 יצאתי מפאת ההמלצה על חיבורים פרובלמטיים ולגבי סרוגים מפאת פירסומת מזיקה לרבלך המתפוצץ מגאווה, ושרואים מתוך דבריו שבחיים שלו לא שימש ת"ח אמיתי.
נשמע בשורות טובות,